Balparmak gerçekmidir?

Yurdumuz insanının en belirgin özelliği yaşanılanları çok çabuk unutabilmesidir. Türk insanının bu hafıza sorunu birçok olayda kendini göstermiştir. Örneğin 2012 – 2013 yıllarında Bal Deresi , Bal Dünyası ve benzeri markalar adı altında insanlar kandırılmıştır. Bu sahtekarlığın

ortaya çıkması sonrasında piyasada oluşan boşluğu Balparmak, Binbirçiçek ve Balkovan markaları adı altında Altıparmak Gıda San. A.Ş. firması mı doldurmak istiyor?

O zaman bazı olayları ilgililere sorular sorarak hep beraber hatırlamaya çalışalım;

1-2005 yılında Rusya’ya ihraç edilen 150.000ton bal G L İ K O Z olması nedeniyle geri iade edilmemiş miydi?

2-Geri  iade edilen bal,cam kavanozlar içerisinde hangi marketlerde insanlara yedirildi?

3-Altıparmak Gıda Sanayi A.Ş,2005 yılında bu aldatmacanın içinde bulunmayarak,markasının kazancının helal olduğunu ispatlayan BİNBİRÇİÇEK markasını  neden satın aldı?

4-Web’de ‘Rusya’dan iade edilen bal’ yazarak aradığınızda gazete arşivlerinde yer alan düzinelerce haberi görüntüleyebilirken, şimdi bir satır bile habere ulaşılamamasının sebebi nedir?

Bu kadar kolay mı satın almak ve haber sildirebilmek!

Sayın okuyucular bir ülkenin vatandaşın haklarını korumakla görevli mercileri görevlerini hakkıyla yapmazlarsa bu tür sahtekarlıkları yapan kişilerin cesaretleri artar. Burada görevlerini tam anlamıyla yerine getiremeyen yetkili organlara hep birlikte şu soruları sorabiliriz:

1-2005 yılında ülkemizde bal üretimi 50-70 bin ton iken bir firmanın 150.000 ton ihraç etmesine neden izin verilmiştir?

2-Neden Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından hiçbir yetkili duruma el koymamıştır?

3-Balderesi markasının televizyon reklamı yapmasına neden halen müsaade edilmektedir?

4-Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı halkın sağlığı ile oynayarak sahtekarlık yapanları web sitesinde neden yayınlamamaktadır?

En son sorum ise;

Her gün televizyon kanallarında ‘HALKA HİZMET HAK’KA  HİZMET’ diyen devlet büyüklerimiz nerededir???

Yazan. Şerif Haldoz

Balparmak gerçekmidir?” üzerine bir düşünce

  1. varolup olmadığı kesin olmayan olaylardan, duyumlardan yola çıkarak leke atacağınıza gidip verilen emeği yerinde ziyaret edin.kaldıki 150.000 ton dediğiniz rakam türkiyenin 3 yıllık üretimi olur ve imkansızdır gümrük diye birşey var. yalan yanlış yazıyosunuz yanacaksınız. vizyon sahibi olmak yada olmamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir