Özel Kartal Göz’de soygun.!!!

2013 yılı eylül ayında bisiklet ile kaza geçirdim. Multifokal gözlüğüm kırıldı. Hem uzak hem de yakın bir arada olduğu için yaklaşık 600tl fiyatı vardı. Bu kadar para vereceğim için gözlük numaralarında problem olmasın diye iyi bir doktora gideceğimi amcama anlattım. Amcamda çok eskiden beri

aile  dostları olan Beyhan hanımın Özel kartal göz hastanesi müdürü olduğunu ve beni oraya götüreceğini söyledi. 2013 yılının ekim ayında ben, eşim ve amcam görüşmeye gittik.

Beyhan hanım alacağım gözlüğün 600TL olduğunu istersem bu paraya ameliyat olarak hayat standartını ve kalitesini yükselteceğini çünkü ameliyat sonrasında gözlük takmayacağımı söyledi. Anlattıklarından etkilendik.

Yapılan tetkiklerde bir mercek üzerinde katarakt  başlangıcı olduğu için Lazer yanı çizme dedikleri işlemin yapılamayacağını bu nedenle göz merceklerinin değiştirileceğini diğer bir deyişle multifokal ameliyatı olmam gerektiği söylendi.

Maliyetini sorduğumuzda bu ameliyat bedelinin 2500TL olduğunu fakat amcam nedeniyle bize 2200TL olacağını ve bizden sadece 600TL alacaklarını geri kalanının da özel sağlık sigortamdan karşılanacağını söyledi.

Zaten yaşım nedeniyle yakın zamanda katarakt başlangıcı olacağını o zamanda ister istemez ameliyat olmam gerektiğini söyleyerek bu şekilde o dertten de kurtulacağımı ifade etti. Bu esnada bizim özel sigortamız olduğunu ve yararlanabilir miyiz diye tekrar sorunca kendimizi sigorta işlemlerini yapan görevlinin önünde bulduk. Gerekli işlemleri başlattılar. Özel sağlık sigorta şirketinden 1600TL çektikleri içinde ameliyat günü verdiler.

İlk gün bir gözüm ameliyat yapıldı. İki gün sonrada ikinci gözüm için randevu verildi. Hastaneye gittik. Asansörle ameliyathane inmek için beklerken, görevli bizi vezneye çağırdı.Sinirlenerek yanına gittiğimizde bizden sigorta şirketi tarafından 1600TL ödeme yapılmadığı için parayı vermemiz gerektiğini söylediler. Bizde 1600TL ödemenin sigorta firması tarafından yapıldığını bir yanlışlık olduğunu söylememiz üzerine aldığımız cevap “o ödeme ilk gözünüz içindi” denildi. Tabii biz müdüre hanımı tanıyoruz bir sıkıntı olmayacağını herşeyden önce anlaşılan rakamı ödediğimiz için rahatız.Sonuçta anlaştığımız rakam belli ve ödediklerimiz ortada. Sonuç olarak ameliyatım bitti. bir hafta sonra sigorta şirketinden prim arttırımı için arandığımızda herşeyi anlamış olduk. Bu hastanenin muhasebesi   sigorta firmasından 3600TL çekmiş. Benden 750Tl aldılar. Toplam olarak 2200TL yerine bendeni 4350TL aldılar. Prim arttırımı yapamadığım için yaklaşık 15 senelik sigortam iptal oldu.

Bütün bunları yaşayınca doğal olarak ortalığı ayağa kaldırdım ve gerekli işlemlere başlayacaktım ki amcamı devreye soktukları için sessiz kalmak zorunda kaldım.Taaki 2014 yılında amcamın oğlu aynı hastanede aynı ameliyatı oluncaya kadar. Aynı muamele ona da uygulandı.Yine bu duruma tepki verdim, sikayetvar.com a şikayetimi yazdım. Ortalık ayağa kalktı. Tekrar amcamı devreye soktular ve ve ben yine hatır gönül yüzünden tekrar susarak şikayetimi kapatmak zorunda kaldım.Bu yazıyı yazarak yayınlanma nedenim sikayetvar.com dan mail geldi. Şikayet yazımı 5017 kişi okumuş,başıma gelenleri burada da anlatarak insanlarımızın nasıl dolandırıldığını bilmenizi istedim. Ayrıca, ameliyat sonrasında ve öncesinde emin olun hiç değeriniz yok. Sadece sizi bir mal olarak görüyorlar. Yapılan ve yapılacak işlemler için hiçbir açıklama yok. Sadece sen sorarsan cevap veriyorlar. Verilen cevap da sadece bilmen gereken kadarı. Çünkü ameliyattan 6 ay sonra kontrole çağırıyorlar. Altı ay sonra kontrolden ve kontrol sebebinden bahsedilmiyor. Yazdıklarımı doğruluğundan emin olmak isterseniz, o hastaneye gidin ve etrafı seyredin. Yaşlılarımızı arabalarla köylerden katarakt ameliyatı için toplayarak nasıl getiriyorlar neler yapıyorlar anlayacaksınız.

Ayrıca bu hastanenin her şeyi yapabileceğini bildiğim için Sosyal Sigorta kurumunu arayarak benim hesabımdan katarakt ameliyatı parası alınıp alınmadığı öğrenmek istedim fakat dilekçe ile başvurmam gerektiğini söyledikleri için öğrenemedim.

Bu hastane şimdi Veni Vidi Göz hastanesi ismi altında AYNI KADROYLA hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca sikayetimvar.com sayfasındaki sikayet 5017 kişi tarafından tıklanmıştır.

(Bu yazı okuyucum tarafından gönderilmiş olup hiç bir ekleme veya sansur uygulanmadan aktarılmıştır.)

Aktaran Şerif Haldoz   

Özel Kartal Göz’de soygun.!!!” üzerine 3 düşünce

  1. Çok haklisin dostum işleri güçleri üç kagitcilik ben de gittim bir dizi muayeneden geçtim biraz param gitti doktora bir soru sordum bu teknoloji ye sahipseniz neden gözlük kullanıyorsunuz dedim doktor fazla uzatmadı bu tedaviyi size uygulayamayız dedi çıktı işin içinde hepsi şerefsiz pezevengler.

  2. Ben veni vidi göz'den çok memnunum son teknoloji sunuyor insanlar bize bunun bir karşığılı elbette olmalı. Her şeyi bedava bekliyorsunuz. Aynı hizmeti başka hastanelerde hem bulamazsınız, bulsanız dahi veni vidi göz'ün sunduğu fiyatların çok üstünde bulursunuz. Meyve veren ağaç taşlanır misali karalama kampanyası kokan bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir